O zespole

Zespół Taneczny "Miraż"

Zespół taneczny Miraż działa od 1992 roku. Nasza grupa taneczna zajmuje się tańcem modern, a także show dance i jazz. Obecnie zespół zrzesza około 120 tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na seniorach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne - odbywają się aż 4 razy w tygodniu, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach mistrzowskich na szczeblu krajowym (Mistrzostwa Polski) oraz międzynarodowym (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy).


Kadra instruktorska

Lenka Brečková
Ryszard Kozłowski
Aleksandra Sosna
Alfred Kucharczyk
Evegeniya Makeeva
Martyna Musiolik


Najnowsze sukcesy

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet Siedlce 2014 (20-22 czerwiec)

formacja dzieci modern „Gazele”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci balet  „Wszystkie oblicza wiosny”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci modern „Na ławeczce”   -  4 miejsce

mała grupa juniorzy modern „Run boy run”  - 8 miejsce

mała grupa dorośli modern „Euphoria”  -  6 miejsce

duet modern dzieci N.Sznapka/J.Wolny – 11 miejsce

duet modern juniorzy A.Szebesta/I.Rosmus   - 4 miejsce

duet modern seniorzy K.Czapka/C.Borowik  - 7 miejsce

solo modern dzieci Emilia Sopyła  -  8 miejsce

solo modern dzieci Zuzanna Halfar  -  9 miejsce

solo modern juniorzy Izabela Rosmus  - 3 miejsce

solo modern dorośli Paulina Wloka  - 20 miejsce

solo modern dorośli Martyna Musiolik  - 11 miejsce

solo modern dorośli Cezary Borowik   - 5 miejsce

 

VII Przegląd Zespołów Tanecznych - Pszów

grupa starsza (pow. 16 lat):
MIRAŻ GRUPA STARSZA - "W świecie blichtru..." - 1 miejsce

grupa średnia  (11-15 lat):

MIRAŻ JUNIOR OLD - "O! Paris" - 1 miejsce

NAJLEPSZY ZESPÓŁ POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

(nagroda ufundowana przez Panią Janinę Chlebik-Turek - Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Wodzisławskiego)

MIRAŻ GR. MŁODSZA - "Biuro Podróży Miraż"

GRAND PRIX Przeglądu Zespołów Tanecznych

(nagroda ufundowana przez Pana Michała Lorek - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie)

MIRAŻ GR. MŁODSZA- "Biuro Podróży Miraż"

Wodzisławska Gala Taneczna MIX 2014

Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 1 miejsce

Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 2 miejsce

Mistrzostwa Polski Show Dance i Jazz Dance Kielce 2014 (4 – 6 kwiecień)

Formacje i mini formacje

  1. Formacje  Show Dance Dzieci   "Iskiereczka z popielnika "  – 2 miejsce
  2. Formacje Jazz Dance Dzieci  " Stare ale jare "   – 4 miejsce
  3. Małe grupy  Show Dance Dzieci - "Biuro Podróży "Miraż"" – 2 miejsce
  4. Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 1 miejsce
  5. Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 4 miejsce
  6. Małe grupy Jazz Dance Dzieci "Ja tak bardzo chcę radości "  – 3 miejsce
  7. Małe grupy Jazz Dance Juniorzy " Tańcząc na chmurze "   - 9 miejsce
  8. Małe grupy Jazz Dance Dorośli   "Ready for the weekend"    - 9 miejsce

Duet Show Dance

  1. Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta   - 2 miejsce
  2. Cebula Małgorzata/Sopyła Emilia – 1 miejsce
  3. Rosmus  Izabela/Szebesta Anna  – 5 miejsce

 

Duet  Jazz Dance*

1             Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta  - 4 miejsce

2             Borowik Cezary/Czapka Klaudia   - 9 miejsce

3             Barteczko Patrycja/Wloka Paulina    - 18 miejsce

 

Solo Show Dance

1             Krzyształa Emilia   - 8 miejsce

2             Brzoza  Martyna  – 18 miejsce

3             Sopyła Emilia – 1 miejsce

4             Halfar   Zuzanna  – 14 miejsce

5             Szebesta Anna  – 13 miejsce

6             Rosmus  Izabela  – 3 miejsce

7             Borowik Cezary  – 5 miejsce

8             Musiolik Martyna – 6 miejsce

 

Solo Jazz Dance*

1             Cebula Małgorzata  – 18 miejsce

2             Stec Nina  – 26 miejsce

3             Broda Nel  – 50 miejsce

4             Rosmus Izabela  – 4 miejsce

5             Czapka Klaudia  – 42 miejsce

6             Borowik  Cezary   – 8 miejsce

7             Wloka   Paulina  – 14 miejsce

2013

Mistrzostwa Świata Jazz i Modern Dance - Mikołajki

IX miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
XI miejsce - mini formacja modern seniorzy (Exogenesis),
XVI miejsce - mini formacja modern juniorzy (Arka Noego).

Mistrzostwa Świata Dance Show - Riesa

XVIII miejsce - solo dzieci Emilia Sopyła "Pieskie życie kota"  (18/49),
XXVII miejsce - duet dzieci Marta Mołdrzyk/Zuzanna Halfar - "Zakochany groszek" (27/32)

Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej
I miejsce - mini formacja modern dorośli (Exogenesis).

Mistrzostwa Polski
III miejsce – duet dzieci (Marta Mołdrzyk, Zuzanna Halfar),
III miejsce – solo dzieci (Emila Sopyła),
III miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
III miejsce – mini formacja modern dorośli (Exogenesis),
IV miejsce – formacja dzieci (W samym sercu Grenlandii)
IV miejsce – formacja juniorzy (Pieniądze ponad wszystko)

2012
Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo show mini dzieci (Zuzanna Halfar)
III miejsce – formacja juniorów (Amadeusz)
IV miejsce – solo show seniorzy (Cezary Borowik)
V miejsce – solo show dzieci (Emilia Sopyła)
V miejsce – formacja dzieci (Warsztat samochodowy)

2011
Mistrzostwa Świata
III miejsce – formacja juniorów (Jazz of Jack)
IV miejsce – solo juniorów (Karol Mental)
V miejsce – duety dzieci (Patrycja Barteczko, Paulina Wloka)


Mistrzostwa Europy
III miejsce – solo dzieci (Karol Mental)
III miejsce – formacja dzieci (Jazz of Jack)


Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo dzieci (Anna Szebesta)
II miejsce – mini formacja dzieci (Śpiący księżyc)
II miejsce – solo dzieci (Izabela Rosmus)

Aktualności

Informacja o MŚ Modern i Jazz w Mikołajkach

Wyjazd z Wodzisławia: 8 grudzień (poniedziałek) godz. 1.oo (noc z niedzieli na poniedziałek)  parking WCK (zbiórka g. oo.5o)

Wyjazd z Mikołajek: 11 grudzień (czwartek) wieczorem – po zakończeniu imprezy

Przyjazd do Wodzisławia:12 grudzień (piątek) w godzinach rannych

Noclegi: hotel “Gołębiewski” 8/9  9/10 10/11 grudzień

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Opieka: Aleksandra Sosna i dwie mamy (czekam na zgłoszenia)

Bezpłatny wstęp do basenów – kostium kąpielowy

Odpłatność: 400 zł (płatne na treningach do 30 listopada – proszę nie wpłacać na konto)

Ze sobą: legitymacja szkolna, “śmietnik”, pidżama, ręcznik, śr. higieny, kostiumy, małe “conieco” na wieczory


Informacje o ME Show Dance w Riesie

miejsce: Erdgas Arena - Riesa (ok. 500 km z Wodzisławia Śl.; 8 godz. jazdy)

terminy:       wyjazd 23 listopada (niedziela) godz. 23.50 parking WCK

noclegi 24/25 I 25/26 listopad ;   wyjazd 26.XI. wieczorem

wyżywienie: noclegi ze śniadaniem, pozostałe posiłki we własnym zakresie. (na hali jest możliwość zakupu posiłków w cenie ok. 7 - 8 Eu )

opieka: czekamy na zgłoszenia mam

noclegi: pensjonat (ok.. 15 - 20 km od Riesy) DJH Lvb Sachsen e.V. Jugendherberge Strehla "Graslöwen-Klassenfahrten"; Torgauer Str. 33; 01616 Strehla

odpłatność  – 75 Eu (do 12 listopada na treningach)


opłaty członkowskie za zespół

Przypominamy, że 15 paźdzernika mija termin I raty opłaty członkowskiej za zespół !!!!


ferie zimowe 2015 i dodatkowe treningi

Wstępnie informujemy członków grup turniejowych, że w okresie 30 styczeń - 2 luty planujemy obóz na przygotowanie się do Mistrzostw Polski. Następnie planujemy treningi w ostatni weekend ferii 14,15 luty.

Jednocześnie planujemy treningi (nowe choreografie dla grup turniejowych) 10 i 11 stycznia 2015 r. w Hali Sportowej w Syrynii. 

Terminy dodatkowych treningów przed ME (Riesa) i MŚ (Mikołajki)

22.11 sobota WCK godz. 12.oo - 2o.oo

23.11 niedziela WCK godz. 9.oo - 15.oo

6.12 sobota SP 9 godz. 1o.oo - 15.oo

7.12. niedziela WCK godz. 9.oo - 14.oo


Płyty DVD z koncertu do odbioru

Proszę odbierać płyty DVD ( w cenie 40 zł ) z koncertu premierowego zespołu. Można odbierać bezpośrednio u p. Ryszarda Kozłowskiego. 

Płyt nie odebrali jeszcze:  Nowak, Kwiecień, Powaga, 

Mamy jeszcze kilka wolnych  płyt - chętnych zapraszamy


listy grup zespołu

Ostateczny podział na poszczególne grupy 

 

    Miraż Dzieci II
1    Brzoza Martyna
2    Cebula Małgorzata
3    Halfar Zuzanna
4    Krzyształa Emilia
5    Mołdrzyk Marta
6    Nowak Antonina
7    Skrodzka Julia
8    Sopyła Emilia
9    Stec Nina
10    Zalewska Wiktoria
11    Witebska Marta
12    Wolny Julia
13    Michalska Julia
14    Swoboda Antonina
    grupa "B"
    
1    Nowara Amelia
2    Wójtowicz Zuzanna
3    Zmarzły Lena
4    Sikora Martyna
5    Dąbrowska Nikola
6    Erban Wiktoria
7    Juszczyk Anna
8    Matera Żaneta
9    Olejniczak Kinga
10    Ptaszyńska Wiktoria
11    Rak Julia
12    Pawliczek Emilia
13 Powaga Patrycja    
    
    Miraż Kids
    
1    Boryka Emilia
2    Butyńska Martyna
3    Goryszewska Emilia
4    Grześ Paulina
5    Łaciok Hanna
6    Piechaczek Maja
7    Jęczmionka Maja
9    Szyra Sara
10    Klepek Julia
11    Grzenia Katarzyna
12    Grzonka Malwina
13    Lubszczyk Wiktoria
14    Pilorz Gabriela
15    Wilkanowska Aleksandra
16    Nowak Lenka
17    Chwołka Magdalena
18    Piątek Małgorzata
19    Ostojska Antonina
20    Brudny Malwina
21    Banek Karolina
22    Kornet Julia
    
    Miraż Dzieci I
    
1    Kida Oliwia
2    Kramarczyk Wiktoria
4    Piecowska Iga
5    Styrnol Kinga
6    Jagiełło Amelia
7    Drożdż Konstancja
8    Zerzoń Julia
9    Jazłowiecka-Świstek Ola
10    Karbowniczyn Martyna
11    Piechoczek Patrycja
12    Basztoń Marlena
13    Prajsnar Martyna
14    Skrzeczowska Sandra
15    Wiśniewska Oliwia
16    Olakowska Zofia
17    Gronowska Barbara
18    Gronowski Stanisław
19    Gronowska Patrycja
20    Andrzejewska Michalina
21    Caravello Sara
22    Woźniak Wiktoria
23    Michałek Michalina
24    Dzierżęga Michelle
25    Michniewska Jessica
26    Iglikowska Jagoda
27    Staszewska Julia
28    Józefiak Amelia
29    Wojtala Emilia
30    Czyż Kamila
31    Hajok Emilia
    
    Baby Balet
    
1    Szulik Paweł
2    Parzych Judyta
3    Suska Jagoda
4    Mucha Magdalena
5    Krajewska Julia
6    Moskwa Martyna
7    Zawlocka Milena
8    Heliosz Julia
9    Ceglarz Małgorzata
10    Andrzejewski Patryk
11    Podsiadło Tosia
12    Kamińska Aleksandra
13    Swoboda Agata
14    Szkaradek Natalia
15    Wojnarowska Marta
16    Szkatuła Agata

17   Kamczyk Sara
    
    Miraż Juniorzy
    
1    Straczek Angelika
2    Klon Agata
3    Wodecka Zofia
4    Tomala Martyna
5    Pawlowska Natalia I
6    Hausmann Julia
7    Barteczko Wiktoria
8    Cuber Hanna
9    Frysztacka Wiktoria
10    Kwiatkowska Wiktoria
11    Nowak Marcelina
12    Nowakowska Inez
13    Prusiewicz Dominika
14    Sternal Zuzanna
15    Szkatula Adriana
16    Wierzgoń Sandra
17    Gruszczyk Aleksandra
18    Oślizlo Natalia
19    Sosna Zuzanna
20    Szalek Martyna
21    Wasek Aleksandra
22    Wloczek Zuzanna
23    Rozmus Izabela
24    Szebesta Anna
25    Pawłowska Natalia II