O zespole

Zespół Taneczny "Miraż"

Zespół taneczny Miraż działa od 1992 roku. Nasza grupa taneczna zajmuje się tańcem modern, a także show dance i jazz. Obecnie zespół zrzesza około 120 tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na seniorach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne - odbywają się aż 4 razy w tygodniu, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach mistrzowskich na szczeblu krajowym (Mistrzostwa Polski) oraz międzynarodowym (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy).


Kadra instruktorska

Lenka Brečková

Ryszard Kozłowski

Aleksandra Sosna

Alfred Kucharczyk

Evegeniya Makeeva


asystentki:

Agnieszka Lupa

Klaudia Czapka

Dominika Pławna

Paulina Wloka


Najnowsze sukcesy

 

Mistrzostwa Europy Show Dance – Riesa (Niemcy) – 24 – 26.11.2o14

Formacje  Show Dance Dzieci   "Iskiereczka z popielnika "   4 miejsce

Małe grupy  Show Dance Dzieci - "Biuro Podróży "Miraż""  7 miejsce

Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta   „Kameleony” 13 miejsce

Cebula Małgorzata/Sopyła Emilia  „Bez pracy nie ma kapusty”  11 miejsce

Sopyła Emilia   „Sarenka”  15 miejsce

Rosmus Izabela  „Królowa Zimy” 13 miejsce

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet Siedlce 2014 (20-22 czerwiec)

formacja dzieci modern „Gazele”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci balet  „Wszystkie oblicza wiosny”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci modern „Na ławeczce”   -  4 miejsce

mała grupa juniorzy modern „Run boy run”  - 8 miejsce

mała grupa dorośli modern „Euphoria”  -  6 miejsce

duet modern dzieci N.Sznapka/J.Wolny – 11 miejsce

duet modern juniorzy A.Szebesta/I.Rosmus   - 4 miejsce

duet modern seniorzy K.Czapka/C.Borowik  - 7 miejsce

solo modern dzieci Emilia Sopyła  -  8 miejsce

solo modern dzieci Zuzanna Halfar  -  9 miejsce

solo modern juniorzy Izabela Rosmus  - 3 miejsce

solo modern dorośli Paulina Wloka  - 20 miejsce

solo modern dorośli Martyna Musiolik  - 11 miejsce

solo modern dorośli Cezary Borowik   - 5 miejsce

 

VII Przegląd Zespołów Tanecznych - Pszów

grupa starsza (pow. 16 lat):
MIRAŻ GRUPA STARSZA - "W świecie blichtru..." - 1 miejsce

grupa średnia  (11-15 lat):

MIRAŻ JUNIOR OLD - "O! Paris" - 1 miejsce

NAJLEPSZY ZESPÓŁ POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

(nagroda ufundowana przez Panią Janinę Chlebik-Turek - Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Wodzisławskiego)

MIRAŻ GR. MŁODSZA - "Biuro Podróży Miraż"

GRAND PRIX Przeglądu Zespołów Tanecznych

(nagroda ufundowana przez Pana Michała Lorek - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie)

MIRAŻ GR. MŁODSZA- "Biuro Podróży Miraż"

Wodzisławska Gala Taneczna MIX 2014

Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 1 miejsce

Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 2 miejsce

Mistrzostwa Polski Show Dance i Jazz Dance Kielce 2014 (4 – 6 kwiecień)

Formacje i mini formacje

  1. Formacje  Show Dance Dzieci   "Iskiereczka z popielnika "  – 2 miejsce
  2. Formacje Jazz Dance Dzieci  " Stare ale jare "   – 4 miejsce
  3. Małe grupy  Show Dance Dzieci - "Biuro Podróży "Miraż"" – 2 miejsce
  4. Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 1 miejsce
  5. Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 4 miejsce
  6. Małe grupy Jazz Dance Dzieci "Ja tak bardzo chcę radości "  – 3 miejsce
  7. Małe grupy Jazz Dance Juniorzy " Tańcząc na chmurze "   - 9 miejsce
  8. Małe grupy Jazz Dance Dorośli   "Ready for the weekend"    - 9 miejsce

Duet Show Dance

  1. Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta   - 2 miejsce
  2. Cebula Małgorzata/Sopyła Emilia – 1 miejsce
  3. Rosmus  Izabela/Szebesta Anna  – 5 miejsce

 

Duet  Jazz Dance*

1             Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta  - 4 miejsce

2             Borowik Cezary/Czapka Klaudia   - 9 miejsce

3             Barteczko Patrycja/Wloka Paulina    - 18 miejsce

 

Solo Show Dance

1             Krzyształa Emilia   - 8 miejsce

2             Brzoza  Martyna  – 18 miejsce

3             Sopyła Emilia – 1 miejsce

4             Halfar   Zuzanna  – 14 miejsce

5             Szebesta Anna  – 13 miejsce

6             Rosmus  Izabela  – 3 miejsce

7             Borowik Cezary  – 5 miejsce

8             Musiolik Martyna – 6 miejsce

 

Solo Jazz Dance*

1             Cebula Małgorzata  – 18 miejsce

2             Stec Nina  – 26 miejsce

3             Broda Nel  – 50 miejsce

4             Rosmus Izabela  – 4 miejsce

5             Czapka Klaudia  – 42 miejsce

6             Borowik  Cezary   – 8 miejsce

7             Wloka   Paulina  – 14 miejsce

2013

Mistrzostwa Świata Jazz i Modern Dance - Mikołajki

IX miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
XI miejsce - mini formacja modern seniorzy (Exogenesis),
XVI miejsce - mini formacja modern juniorzy (Arka Noego).

Mistrzostwa Świata Dance Show - Riesa

XVIII miejsce - solo dzieci Emilia Sopyła "Pieskie życie kota"  (18/49),
XXVII miejsce - duet dzieci Marta Mołdrzyk/Zuzanna Halfar - "Zakochany groszek" (27/32)

Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej
I miejsce - mini formacja modern dorośli (Exogenesis).

Mistrzostwa Polski
III miejsce – duet dzieci (Marta Mołdrzyk, Zuzanna Halfar),
III miejsce – solo dzieci (Emila Sopyła),
III miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
III miejsce – mini formacja modern dorośli (Exogenesis),
IV miejsce – formacja dzieci (W samym sercu Grenlandii)
IV miejsce – formacja juniorzy (Pieniądze ponad wszystko)

2012
Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo show mini dzieci (Zuzanna Halfar)
III miejsce – formacja juniorów (Amadeusz)
IV miejsce – solo show seniorzy (Cezary Borowik)
V miejsce – solo show dzieci (Emilia Sopyła)
V miejsce – formacja dzieci (Warsztat samochodowy)

2011
Mistrzostwa Świata
III miejsce – formacja juniorów (Jazz of Jack)
IV miejsce – solo juniorów (Karol Mental)
V miejsce – duety dzieci (Patrycja Barteczko, Paulina Wloka)


Mistrzostwa Europy
III miejsce – solo dzieci (Karol Mental)
III miejsce – formacja dzieci (Jazz of Jack)


Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo dzieci (Anna Szebesta)
II miejsce – mini formacja dzieci (Śpiący księżyc)
II miejsce – solo dzieci (Izabela Rosmus)

Aktualności

MŚ Modern i Jazz w Mikołajkach

 


O Mirażu w mediach

O naszym sukcesie podczas ME w Riesie napisały media lokalne:

Nowiny.pl: link do artykułu

TuWodzisław: link do artykułu

NaszWodzisław: link do artykułu


wieści z Riesy

 

środa godz. 21.o2.  miniformacja 7 miejsce w finale , formacja "Kominek" 4 miejsce w Europie. Gratulacje !!!!

oraz nasze wspaniałe opiekunki ...DZIĘKUJEMY !!!!


Rozpoczynamy przymiarki

W związku ze zmianą terminu szycia kostiumów od 7 stycznia 2o15 r.( a nie jak podawaliśmy wcześniej od 15 listopada) rozpoczynamy mierzenie się u pań krawcowych. Codziennie w WCK od godz. 7.3o do 14.3o. Dotyczy wszystkich członków zespołu.

Uwaga ! Zmiana wyjazdu na Mistrzostwa Europy do Riesy. Szczegółowe informacje w notce o wyjeździe poniżej


Ważne i pilne !!!!!

Miraż Dzieci II

Wstępnie informujemy członków grup turniejowych, że w okresie 12 - 15 luty 2015  planujemy obóz na przygotowanie się do Mistrzostw Polski (sola, duety, miniformacje). Wyjazd 12 luty (czwartek) ok. godz. 17.oo, powrót 15 luty (niedziela) ok. godz.15.oo-16.oo

(dotyczy: Z.Halfar; E.Sopyła, M.Mołdrzyk, M.Brzoza, E.Krzyształa, J.Wolny, J.Skrodzka, A.Nowak, A.Swoboda, W.Zalewska, N.Stec, M.Witebska, J.Michalska, M.Cebula, A.Szebesta, I.Rozmus)

przewidywany koszt - trwają ustalenia

Terminy dodatkowych treningów oraz zmiany

 

 

15 grudzień (poniedziałek) – 18 grudzień (czwartek) normalne treningi wg harmonogramu

22.12.2o14 - 6.o1.2o14 nie ma treningów

7 styczeń 2o15 - powrót do normalnego harmonogramu treningów

10 i 11.o1.2o15 - Hala Sportowa w Syrynii - budowanie formacji dzieci II

Terminy Mistrzostw Polski:

10-12.o4.2o15 Show Dance i Jazz Dance - Szczecin

29-31.o5.2o15 MOdern Dance i Balet - Siedlce

Koncert urodzinowo-premierowy

6.o6.2o15 (sobota) próba generalna, "zrobienie" finału

7.o6.2o15 (niedziela) "23 koncert zespołu Miraż"


ferie zimowe 2015 i dodatkowe treningi

Wstępnie informujemy członków grup turniejowych, że w okresie 12 - 15 luty 2015  planujemy obóz na przygotowanie się do Mistrzostw Polski (sola, duety, miniformacje). 

(dotyczy: Z.Halfar; E.Sopyła, M.Mołdrzyk, M.Brzoza, E.Krzyształa, J.Wolny, J.Skrodzka, A.Nowak, A.Swoboda, W.Zalewska, N.Stec, M.Witebska, J.Michalska, M.Cebula, A.Szebesta, I.Rozmus)

- wkrótce bliższe informacje

Terminy dodatkowych treningów 

6.12 sobota SP 9 godz. 1o.oo - 15.oo trening przed MŚ Mikołajki

7.12. niedziela WCK godz. 9.oo - 14.oo  trening przed MŚ Mikołajki

22.12.2o14 - 6.o1.2o14 nie ma treningów

10 i 11.o1.2o15 - Hala Sportowa w Syrynii - budowanie formacji dzieci II