O zespole

Zespół Taneczny "Miraż"

Zespół taneczny Miraż działa od 1992 roku. Nasza grupa taneczna zajmuje się tańcem modern, a także show dance i jazz. Obecnie zespół zrzesza około 120 tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na seniorach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne - odbywają się aż 4 razy w tygodniu, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach mistrzowskich na szczeblu krajowym (Mistrzostwa Polski) oraz międzynarodowym (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy).


Kadra instruktorska

Lenka Brečková
Ryszard Kozłowski
Aleksandra Sosna
Alfred Kucharczyk
Evegeniya Makeeva
Martyna Musiolik


Najnowsze sukcesy

Mistrzostwa Polski Modern Dance i Balet Siedlce 2014 (20-22 czerwiec)

formacja dzieci modern „Gazele”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci balet  „Wszystkie oblicza wiosny”  -  2 miejsce

mała grupa dzieci modern „Na ławeczce”   -  4 miejsce

mała grupa juniorzy modern „Run boy run”  - 8 miejsce

mała grupa dorośli modern „Euphoria”  -  6 miejsce

duet modern dzieci N.Sznapka/J.Wolny – 11 miejsce

duet modern juniorzy A.Szebesta/I.Rosmus   - 4 miejsce

duet modern seniorzy K.Czapka/C.Borowik  - 7 miejsce

solo modern dzieci Emilia Sopyła  -  8 miejsce

solo modern dzieci Zuzanna Halfar  -  9 miejsce

solo modern juniorzy Izabela Rosmus  - 3 miejsce

solo modern dorośli Paulina Wloka  - 20 miejsce

solo modern dorośli Martyna Musiolik  - 11 miejsce

solo modern dorośli Cezary Borowik   - 5 miejsce

 

VII Przegląd Zespołów Tanecznych - Pszów

grupa starsza (pow. 16 lat):
MIRAŻ GRUPA STARSZA - "W świecie blichtru..." - 1 miejsce

grupa średnia  (11-15 lat):

MIRAŻ JUNIOR OLD - "O! Paris" - 1 miejsce

NAJLEPSZY ZESPÓŁ POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

(nagroda ufundowana przez Panią Janinę Chlebik-Turek - Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu Wodzisławskiego)

MIRAŻ GR. MŁODSZA - "Biuro Podróży Miraż"

GRAND PRIX Przeglądu Zespołów Tanecznych

(nagroda ufundowana przez Pana Michała Lorek - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie)

MIRAŻ GR. MŁODSZA- "Biuro Podróży Miraż"

Wodzisławska Gala Taneczna MIX 2014

Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 1 miejsce

Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 2 miejsce

Mistrzostwa Polski Show Dance i Jazz Dance Kielce 2014 (4 – 6 kwiecień)

Formacje i mini formacje

  1. Formacje  Show Dance Dzieci   "Iskiereczka z popielnika "  – 2 miejsce
  2. Formacje Jazz Dance Dzieci  " Stare ale jare "   – 4 miejsce
  3. Małe grupy  Show Dance Dzieci - "Biuro Podróży "Miraż"" – 2 miejsce
  4. Małe grupy  Show Dance Juniorzy "O! Paris "   – 1 miejsce
  5. Małe grupy Show Dance Dorośli "W świecie blichtru"   – 4 miejsce
  6. Małe grupy Jazz Dance Dzieci "Ja tak bardzo chcę radości "  – 3 miejsce
  7. Małe grupy Jazz Dance Juniorzy " Tańcząc na chmurze "   - 9 miejsce
  8. Małe grupy Jazz Dance Dorośli   "Ready for the weekend"    - 9 miejsce

Duet Show Dance

  1. Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta   - 2 miejsce
  2. Cebula Małgorzata/Sopyła Emilia – 1 miejsce
  3. Rosmus  Izabela/Szebesta Anna  – 5 miejsce

 

Duet  Jazz Dance*

1             Halfar Zuzanna/Mołdrzyk Marta  - 4 miejsce

2             Borowik Cezary/Czapka Klaudia   - 9 miejsce

3             Barteczko Patrycja/Wloka Paulina    - 18 miejsce

 

Solo Show Dance

1             Krzyształa Emilia   - 8 miejsce

2             Brzoza  Martyna  – 18 miejsce

3             Sopyła Emilia – 1 miejsce

4             Halfar   Zuzanna  – 14 miejsce

5             Szebesta Anna  – 13 miejsce

6             Rosmus  Izabela  – 3 miejsce

7             Borowik Cezary  – 5 miejsce

8             Musiolik Martyna – 6 miejsce

 

Solo Jazz Dance*

1             Cebula Małgorzata  – 18 miejsce

2             Stec Nina  – 26 miejsce

3             Broda Nel  – 50 miejsce

4             Rosmus Izabela  – 4 miejsce

5             Czapka Klaudia  – 42 miejsce

6             Borowik  Cezary   – 8 miejsce

7             Wloka   Paulina  – 14 miejsce

2013

Mistrzostwa Świata Jazz i Modern Dance - Mikołajki

IX miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
XI miejsce - mini formacja modern seniorzy (Exogenesis),
XVI miejsce - mini formacja modern juniorzy (Arka Noego).

Mistrzostwa Świata Dance Show - Riesa

XVIII miejsce - solo dzieci Emilia Sopyła "Pieskie życie kota"  (18/49),
XXVII miejsce - duet dzieci Marta Mołdrzyk/Zuzanna Halfar - "Zakochany groszek" (27/32)

Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej
I miejsce - mini formacja modern dorośli (Exogenesis).

Mistrzostwa Polski
III miejsce – duet dzieci (Marta Mołdrzyk, Zuzanna Halfar),
III miejsce – solo dzieci (Emila Sopyła),
III miejsce – mini formacja modern dzieci (Bose Stopy),
III miejsce – mini formacja modern dorośli (Exogenesis),
IV miejsce – formacja dzieci (W samym sercu Grenlandii)
IV miejsce – formacja juniorzy (Pieniądze ponad wszystko)

2012
Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo show mini dzieci (Zuzanna Halfar)
III miejsce – formacja juniorów (Amadeusz)
IV miejsce – solo show seniorzy (Cezary Borowik)
V miejsce – solo show dzieci (Emilia Sopyła)
V miejsce – formacja dzieci (Warsztat samochodowy)

2011
Mistrzostwa Świata
III miejsce – formacja juniorów (Jazz of Jack)
IV miejsce – solo juniorów (Karol Mental)
V miejsce – duety dzieci (Patrycja Barteczko, Paulina Wloka)


Mistrzostwa Europy
III miejsce – solo dzieci (Karol Mental)
III miejsce – formacja dzieci (Jazz of Jack)


Mistrzostwa Polski
I miejsce – solo dzieci (Anna Szebesta)
II miejsce – mini formacja dzieci (Śpiący księżyc)
II miejsce – solo dzieci (Izabela Rosmus)

Aktualności

treningi przed Pragą

Przed wyjazdem na MŚ w Pradze planujemy treningi:

25.o8. (poniedziałek) WCK godz.16.oo - 18.oo "Kominek", godz. 18.oo - 21.oo sola, duety i "Biuro Podróży"

27.o8. (środa) WCK  godz.16.oo - 18.oo "Kominek", godz. 18.oo - 21.oo sola, duety i "Biuro Podróży"

29.o8.(piątek)  WCK  godz.16.oo - 18.oo "Kominek", godz. 18.oo - 21.oo sola, duety i "Biuro Podróży"

ewentualnie sobota 3o.o8. do południa - jeżeli będzie taka konieczność. 

Uwaga duet Ania Szebesta/Iza Rosmus - dostałyście nominację na MŚ

Uwaga seniorzy - od maja czekam na informację, kiedy macie zamiar (jeżeli macie taki) trenować przed MŚ !!!!????

 


nabór do zespołu

Informacja o terminach naboru i egzaminu wewnętrznego zespołu

8 wrzesień (poniedziałek) WCK - godz. 17.oo egzamin wewnętrzny (podział na grupy) dla wszystkich członków zespołu (od Miraż Baby Balet do Seniorów)

10 wrzesień (środa) WCK - od godz. 17.oo nabór nowych członków do zespołu. Zapraszamy dzieci z roczników: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004.


Pierwsze informacje o MŚ w Pradze

Pierwsze informacje o Mistrzostwach Świata  Dance Show w Pradze ( ewentualne pytania lub uwagi 691 475507 lub impuls56@op.pl)

  1. Dotyczy Miraż Dzieci i Juniorzy

Wyjazd: dworzec kolejowy Bohumin (dojazd we własnym zakresie) odjazd pociągu 1 wrzesień 2014 (poniedziałek) godz. 12.17 (zbiórka godz.11.45) – przyjazd do Pragi 15.56

Powrót z Pragi:  5 wrzesień (piątek) wyjazd pociągu godz. 18.36 – przyjazd do Bohumina godz. 22.o9

Noclegi: hotel 1/2  2/3  3/4  4/5 wrzesień

Miejsce imprezy: PVA Letnany Prague 9 - www.pva.cz

Bliższe informacje o imprezie na stronie organizatora: http://www.showdanceprague.com/

Opieka: czekamy na zgłoszenia mam (prawdopodobnie będzie potrzebne zaświadczenie o ukończeniu kursu dla wychowawców oraz zaświadczenie o niekaralności)

Program: na razie wstępny (trwają zgłoszenia) 2 i 3 wrzesień – sola, duety i formacje dzieci; sola i duety juniorzy (nie mam jeszcze informacji czy duet Ania/Iza jest zakwalifikowany)

4 wrzesień – mała grupy dzieci, solo juniorzy, 5 i 6 wrzesień – małe grupy dorośli

5 września dla dzieci organizujemy 3-4 godzinne zwiedzanie Pragi z polskojęzycznym przewodnikiem

Odpłatność: 400 zł (zawiera noclegi ze śniadaniem), bilety kolejowe i metro, opłaty startowe i licencyjne, Prosimy o jak najszybsze (ze względu na konieczność zaliczek) wpłaty: na konto : Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tanecznego „Miraż” ul. Ks. Płk. W. Kubsza 17, 44-300 Wodzisław Śląski nr konta: 52 2030 0045 1110 0000 0319 0760

Wyżywienie: śniadania w hotelu, na razie nie mamy informacji o możliwościach jedzenia na hali

Ze sobą: paszporty !!!!, kostiumy (sprawdzić zawczasu), “śmietnik”, “conieco” do jedzenia na wieczory,

i to co zwykle na wyjazdy……….

  1. Dotyczy Miraż Seniorzy

 

Wyjazd: dworzec kolejowy Bohumin (dojazd we własnym zakresie) odjazd pociągu 4 wrzesień 2014 (czwartek) godz. 12.17 (zbiórka godz.11.45) – przyjazd do Pragi 15.56

Powrót z Pragi:  7 wrzesień (niedziela) wyjazd pociągu godz. 16.o6. – przyjazd do Bohumina godz. 19.39 – całe dopołudnie możecie zwiedzać ewentualnie kupować !

Odpłatność: 360 zł (zawiera noclegi ze śniadaniem), bilety kolejowe i metro, opłaty startowe i licencyjne, Prosimy o jak najszybsze (ze względu na konieczność zaliczek) wpłaty: na konto : Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tanecznego „Miraż” ul. Ks. Płk. W. Kubsza 17, 44-300 Wodzisław Śląski nr konta: 52 2030 0045 1110 0000 0319 0760


Zdjęcia z koncertu galowego

Po intensywnej końcówce sezonu w pełni zasłużone wakacje, a tym samym nieco więcej czasu na uporządkowanie zaległych tematów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z czerwcowego koncertu galowego: GALERIA


Zdjęcia z MP w Siedlcach

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć - znajdziecie tam fotki z Mistrzostw Polski w Siedlcach: GALERIA

Oczywiście, wszystko możecie komentować na naszym profilu FB.


Wakacyjna Szkoła Tańca - Syrynia

Informacje o Wakacyjnej Szkole Tańca - prosimy o uwagi, spostrzeżenia itd

Prosimy o sprawdzenie zamieszczonej niżej listy uczestników 

Miejsce: Hala Sportowa Syrynia ul. Powstańców Śląskich 26

Termin: 11 - 17 sierpień 2o14

Obiady: tylko dla zainteresowanych za dodatkową odpłatnością - możemy zamówić catering 

Odpłatność :  300 zł  (część osób nie wpłaciła zaliczki !!!!) - płatne na pierwszych zajęciach

harmonogram I - od 11 do 13 sierpnia    
9.oo - 9.3o   rozgrzewka   
9.3o - 11.3o akrobatyka grupa młodsza   balet grupa starsza
11.3o - 13.3o akrobatyka grupa starsza   balet grupa młodsza
13.3o - 14.15 przerwa obiadowa   przerwa obiadowa
14.15 - 16.15   formacja "Kominek" + dzieci I Ania/Iza (?), Czarek (?)
16.15 - 18.oo   mini "Biuro Podróży"  Iza
18.oo - 2o.oo   Zuzia, Marta, Emilia, Gosia, Iza Zuzia, Marta, Emilia, Gosia, Iza
       
       
harmonogram II - od 14 do 17 sierpnia    
9.oo - 9.3o   rozgrzewka   
9.3o - 11.3o akrobatyka grupa młodsza   modern/jazz grupa starsza
11.3o - 13.3o akrobatyka grupa starsza   modern/jazz grupa młodsza
13.3o - 14.15 przerwa obiadowa   przerwa obiadowa
14.15 - 16.15   modern/jazz grupa młodsza balet grupa starsza
16.15 - 18.oo   modern/jazz grupa starsza balet grupa młodsza
18.oo - 2o.oo   showy Praga wg potrzeb showy Praga wg potrzeb


Podział na grupy:

 

Borowik Cezary  
Pławna Dominika  
Pławny Mateusz  
Szebesta Anna  
Rosmus Izabela  
Włoczek Zuzanna  
Oślizło Natalia  
Szałek Martyna  
Sosna Zuzanna grupa starsza
Wąsek Aleksandra  
Cebula Małgorzata  
Noga Patrycja  
Nowakowska Inez  
Stec Nina  
Witebska Marta  
Barteczko Wiktoria  
Sznapka Natalia  
Olejniczak Kinga  
Matera Żaneta  
Nowak Antonina  
Sopyła Emilia  
Frysztacka Wiktoria  
Mołdrzyk Marta  
Michalska Julia  
Ptaszyńska Wiktoria  
Wolny Julia  
Czepczor Anastazja  
Skrodzka Julia  
Klimek Ismena grupa młodsza
Brzoza Martyna  
Zalewska Wiktoria  
Juszczyk Anna  
Krzyształa Emilia  
Rak Julia  
Swoboda Antonina  
Halfar Zuzanna  
Wierzgoń Sandra  
Pawłowska Natalia  
Erban Wiktoria  
Jagiełło Amelia